Bc. Pavel Ťupa


"V životě můžete dosáhnout čehokoliv, máte-li odvahu a vůli dotáhnout nápad do konce!"

 

Výcvik na vozidlech

Máte strach z autoškoly nebo z řízení auta? Pro ty, co mají velký strach, můžou v naší autoškole absolvovat kurz k získání  
- řidičského oprávnění skupiny B s automatickou převodovkou! 
Odpadne vám stres se spojkou a manuálním řazením a můžete se plně soustředit pouze na řízení vozidla, silniční pravidla a provoz. Automat už dávno není ostudou nebo omezením, naopak, přináší vyšší komfort jízdy i klid za volant pro řidiče. Závěrečné zkoušky s automatem budou pro vás hračkou!

Ale i ti ostatní, kteří si chtějí udělat - řidičské oprávnění skupiny B klasicky na manuální převodovku nemusejí zoufat, že výcvik nezvládnou. Minimálně první dvě vyučovací hodiny strávíte na autocvičišti. Zde se seznámíte s vozidlem a jeho ovládáním a osvojíte si základní jízdní úkony, jako jsou rozjezdy, přeřazení, zatáčení, podřazení, zastavení, zastavení na určitém místě, couvání, aj. Následující hodiny po zvládnutí základů jízdy probíhá výcvik jízdou po méně frekventovaných silnicích. Teprve poté se začnete seznamovat s vyšším provozem a postupně se přesouvat do centra města. Tímto způsobem si osvojíte potřebné dovednosti k závěrečné zkoušce a samostatným začátkům v řízení vozidla.

Výhody manuální převodovky

 • Můžete řídit automobily jak s manuální, tak s automatickou převodovkou

Nevýhody manuální převodovky

 • Rozjezdy a řazení 
 • Při cestách v kolonách a hustém provozu
 • Pro řidiče se zdravotním znevýhodněním
 • Mnoho moderních a sportovních vozů se už s manuální převodovkou nevyrábí (mají víc než 6 převodových stupňů)

Výhody automatické převodovky

 • Plynulé rozjezdy a jízda bez řazení
 • Používáte pouze brzdu a plyn (žádná spojka)
 • Vhodné pro začínající řidiče i řidičky
 • Ideální pro časté cesty v hustém provozu
 • Velmi vhodné pro řidiče se zdravotním znevýhodněním
 • Automat zvyšuje komofort jízdy
 • Automat je běžnou výbavou moderních a sportovních vozů

Nevýhody automatické převodovky

 • Nesmíte řídit vozidlo s manuální převodovkou

Co to pro vás znamená?

Auta s automatickou převodovkou mají pouze 2 pedály – brzdu a plyn. Zcela chybí spojka. Nemusíte tak vůbec řadit! Automatická převodovka řadí rychlosti za vás. Ovládá se volící pákou, na které nastavíte pouze jízdu vpřed (Drive), vzad (Reverse) nebo parkovací polohu (Parking). Při jízdě automat již řadí rychlosti automaticky sám. Odpadají tak starosti s řazením, podřazováním, spojkou, motor vám nikdy nezhasne, rozjezd do kopce nikdy necouvne! Pro rozjezd jen pustíte brzdu a přidáte plyn. Pro zpomalení sundáte nohu z plynu a přibrzdíte nebo zastavíte. Rozjedete se opět jen přidáním plynu. Jednoduší už to být nemůže!

Autoškola s "automatem" probíhá ve zcela stejném rozsahu jako kurzy           s "manuálem", pouze s tím rozdílem, že probíhá po celou dobu na vozidle             s automatickou převodovkou, a jsou na něm prováděny i zkoušky. Samozřejmě je možné si dodělat řidičský průkaz i pro vozidla s manuální převodovkou. Vykoná se pouze zkouška z jízdy na vozidle s manuální převodovkou! V praxi to znamená, že až se klient(ka) třeba po roce, dvou tzv. vyjezdí, přijde si do autoškoly dodělat řidičský průkaz zkouškou z jízdy. Avšak ten, kdo podlehne kouzlu automatické převodovky, nechce už řídit žádné jiné vozidlo!

 Naším cílem je naučit vás nejen dobře řídit automobil, ale také to, abyste výcvik  u nás zvládli bez zbytečných stresů.
Neprodáme vám řidičské oprávnění, ale naučíme vás řídit vozidlo. Zařaďte D (Drive) nebo 1 (jedničku) a jedeme!